loading

Hikvision 4K kameralar en iyi yırtıcıyı odakta tutuyor

24-08-2021 23:10    364

Dünyanın en büyük yırtıcılarından birinin şehrinizin ortasında ikamet etmesi hoş bir sürpriz gibi görünmeyebilir. Ancak, bu yırtıcı dünyanın en hızlı kuşu olduğunda ve Hikvision'ın en iyi 4K kamerası sayesinde yuva yerindeki davranışını yakalama şansı sunduğunda, Taunton halkı ve İngiltere'deki peregrine uzmanları için çok iyi bir fırsat olduğu ortaya çıktı. Özlemek.

 


Giriş
Peregrine Falcon, gezegendeki en hızlı hayvan olan büyük, güçlü ve nefes kesici derecede hızlı bir kuştur. Normal uçuşta 40 mph'de seyreder ve bir kovalamaca 65 mph'ye ulaşabilir. Ancak avda, avına 200 milden fazla hızla dalabilir.

 

En büyük yırtıcılardan olan peregrine, insan zulmü ve gıda zincirindeki pestisitlerin etkisi nedeniyle 1960'larda neslinin tükenmesinin eşiğine geldiğinden, insan dışında korkacak çok az şey vardır. Daha güçlü mevzuat ve listelenen türlerin korunmasından yararlanan bu kuşlar, doğal kalelerinde toparlandı ve şimdi birçok kentsel alana yayıldı. Tıpkı şehir tilkisi gibi, peregrine, yapılı çevremizi ev olarak adlandırmak için mükemmel bir yer, yaşam boyu çiftler yüksek yapılarda ve yüksek binalarda yuvalarına yuva yapar ve ağırlıklı olarak yabani güvercinlerle beslenir.

 

Somerset, Taunton'daki St Mary Magdalene Kilisesi, bu yılın başlarında kendisini 163 metrelik kilise kulesinin tepesinde bir çift peregrin şahiniyle buldu ve hızla Taunton Peregrine Projesi'ne liderlik etmesi için doğa bilimci ve ekolojist Michael Leigh-Mallory'ye döndü. Coomber Güvenlik Sistemleri ile birlikte çalışarak, kuşun davranışını izlemek için toplam beş Hikvision kamerası kuruldu ve tüm video beslemeleri kablosuz olarak kilise içindeki bir Hikvision NVR ve 4K monitöre aktarıldı.

 

Değiştirilemez Kilise Zorluklar Sunar
Somerset'in ilçe kasabasının kalbinde yer alan St Mary Magdalene, tarihini Taunton'da Hıristiyanlığın kurulduğu sekizinci yüzyılın başlarına kadar takip edebilir. 12. yüzyıldan bu yana, kilise esas olarak kumtaşından inşa edilmiştir ve bu antik yapı, kurulum ekibi için ilk zorluğu oluşturmuştur, çünkü şimdi listelenen binanın yapısına hiçbir sondaj veya kalıcı sabitleme yapılmasına izin verilmemektedir. 

 

Doğal olarak, kuşlar levreklerini kurmak için mümkün olan en yüksek noktayı seçtiler ve ekibe ikinci zorluğu sağladılar: beş kameranın hepsini kilise kulesinin sınırları içinde ve Peregrine Projesi'ne izin verecek konumlarda 160 fitten daha yüksek bir yüksekliğe yerleştirmek. Sahaya vardıklarında ve sahadan ayrılırken uçuş sırasında da dahil olmak üzere mümkün olan en geniş davranış yelpazesini gözlemlemek.

 

Son olarak, ornitologlar, izleme faaliyetlerinin kuşları rahatsız etmemesi gerektiğine karar verdi. Bu, NVR ve 4K monitörün kilisenin karşı ucunda zemin seviyesinde konumlandırılması anlamına geliyordu.

 

Çözüm
Coomber Güvenlik Sistemlerinin anahtarı olan geçici ahşap direkler  , kuleye yerleştirilmiş beş IR donanımlı kameranın tümü için güç ve veri yönetimi sağlamak üzere Hikvision PoE Anahtarlarını kullanarak ısmarlama gözetleme sistemini tasarlama ve kurma görevini üstlendi. 

 

Üç adet 4K Değişken odaklı mermi kamera ahşap direklere monte edildi ve ardından kilise yapısında herhangi bir kalıcı değişiklik yapma yasağının üstesinden gelmek için kuleye bağlandı. Üç yem arasında, proje ekibi, kuşların gelecekte üremeye teşvik edileceği umuduyla kurdukları yuva kutusunun kapsamlı kapsamı ile birlikte, kuleye gelen ve kuleden ayrılan kuşları havada görebilir.

 

Projenin gözlem ekibi ayrıca, folluk içine monte edilmiş 4MP Mini Dome IP kameradan ve kulenin tepesine monte edilmiş küçük bir 2MP PTZ kameradan tüm yuvarlak görüntüleri yakalamak ve kuşların rahatsız edilmemesini sağlamak için video ve ses yakalar. Ubiquiti AC Nano kablosuz köprüsü, kulenin tepesi ile kilisenin uzak ucu arasında güvenli bir bağlantı oluşturmak için kullanıldı. Bu, kameralardan gelen video ve sesin, şahinlerin doğal davranışlarını etkilemeden 7/24 kaydedilebileceği ve izlenebileceği anlamına gelir.

 

Peregrine araştırması için bir ilk 
Taunton Peregrine Projesi'nin Proje Lideri Michael Leigh-Mallory'ye göre, "İki aylık bir operasyonla, yeni sistem, son derece çözülmüş görüntüler de dahil olmak üzere, şahin çiftinin 24 saat kapsamını sağlıyor. avlarıyla birlikte levreklere uçan alabalıkların.

 

“Antik binadaki zor ve potansiyel olarak tehlikeli kuruluma ve kameraları çok açık konuma getiren alışılmışın dışında bir montaj sisteminin kullanılmasına rağmen, IP mermi kameralardan alınan 4K video hem gündüz hem de gece inanılmaz kalitede. Hikvision ekipmanı, gece avcılığı da dahil olmak üzere çok çeşitli davranışların çığır açan görüntülerini inanılmaz netlikte kaydetti. Bu 4K görüntüler büyük olasılıkla Birleşik Krallık'ta peregrin gözlemi için bir ilk. Dahası, bu eşsiz 4K görüntü, Urban Peregrines kitabının yazarı, yayıncısı ve yazarı olan Ed Drewitt gibi harici Peregrine uzmanlarına değerli bilgiler sağlıyor.”

 

Mart ayının sonunda, yerel halkın tüm projeyi finanse eden bağışların sonucunu görmelerini sağlamak için bir Açık Gün düzenlendi. Ayrıca, Somerset Ornitological Society ve BBC Springwatch ekibi, toplulukların çabalarına büyük ilgi gösterdi ve sosyal medyada (@tauntonperegrines) büyük bir takipçi kitlesi oluştu. 

 

Ekip şimdi daha fazla para toplamayı planlıyor, böylece kuşların görüntüleri şu anda yapım aşamasında olan web siteleri aracılığıyla internete canlı olarak aktarılabiliyor.


Taunton Peregrine Projesi'nin Proje Lideri olan Müşteri
Michael Leigh-Mallory'nin Görüşü, “Hikvision kameraları inanılmaz netlikte görüntüler sağladı! Gece avcılığının ve çok çeşitli davranışların çığır açan görüntülerini kaydetmeyi başardık. 4K görüntüler muhtemelen Birleşik Krallık'ta peregrine gözlemi için bir ilk ve bu eşsiz 4K görüntü, Urban Peregrines kitabının yazarı, doğa bilimci, yayıncı Ed Drewitt gibi Peregrine uzmanlarına değerli bilgiler sağlıyor."

 

Sonuçlar
· İlk kez gece avcılığının ve çok çeşitli davranışların çığır açan 4K görüntüleri.
· Çok açık pozisyonlarda çalışan kameralarla 2 ay kesintisiz çalışma.
· Eski binalarda zor ve potansiyel olarak tehlikeli kurulum.
· Çok memnun Son Kullanıcı.

 

HIKVISION Ekipmanı
DS-2CD2685FWD-IZS - 8 MP WDRVari-odaklı Ağ Bullet Kamera
· 8MP Ultra HD yüksek çözünürlüklü
· 1/2.5" Aşamalı Tarama CMOS 
· Üçlü akış - Maks. 3840 × 2160@20fps
· 2.8-12mm motorlu değişken odaklı lens
· 50
m'ye kadar IR mesafesi · H.265+ sıkıştırma
· IP67 hava koşullarına dayanıklı
· 120dB Geniş Dinamik Aralık
· 3D Dijital Gürültü Azaltma
· Supportson kart depolama (128 GB'a kadar) 

 

 DS-2CD2542FWD -IS - 4MP WDR Mini Dome Ağ Kamerası
· 4MP yüksek çözünürlüklü
· Full HD1080p video
· Çift akış
·2,8mm/4mm/6mm sabit lens
· 120dB Geniş Dinamik Aralık
· 3D Dijital Gürültü Azaltma
· 3 eksenli ayar
· En fazla 10m IR aralığı 
· H.264+ sıkıştırma
· IP67 hava koşullarına dayanıklı koruma

 

DS-2DE4A220IW-DE - 2MP Ağ IR mini PTZ Kamera
· 1/2.8" Aşamalı Tarama CMOS
· 1920 x 1080
· 20X Optik Yakınlaştırma
· WDR 
· 3D akıllı konumlandırma işlevi 
· 50m'ye kadar IR aralığı

 

DS-7616NI-K2/16P NVR – Yerleşik Tak ve Çalıştır 4K NVR
· Üçüncü taraf ağ kameraları desteklenir
· 8 Megapiksele kadar çözünürlükte kayıt
· 4K (3840x2160) çözünürlüğe kadar 1 kanal HDMI, 1 kanal VGA, HMDI desteği
· 8/16 kanallı ağ kameraları 80M/160M gelen bant genişliği ile bağlanabilir
· 2 adede kadar SATA arabirimi
· 16 adede kadar bağımsız PoE ağ arabirimi ile Tak ve Çalıştır
· Sistemin yüksek güvenilirliğini sağlamak için çift işletim sistemini
destekler · Çeşitli destek VCA algılama alarmı ve VCA araması
· H.265/H.264/MPEG4 video formatlarını destekler

 

4K Monitör

Kaynak : https://www.hikvision.com/mena-en/newsroom/success-stories/manufacture/top-predator-is-kept-in-focus-by-hikvision-4k-cameras/


ADRES
  • Odabaşı Mahallesi Atatürk Bulvarı, H. OCAK Apt No:127/1, 31000
    Antakya / Hatay

E-MAIL
  • info@vivabilgisayar.net
MESAAİ SAATLERİ
  • Hafta içi : 08:00 -17:00

    Cumartesi : 08:00 -17:00

    Pazar : Kapalı